وبلاگهای محبوب عصیان

نظرسنجی برترین رسانه‌های سال ۸۵ تا پانزدهم فروردین در جریان است. ابتدا توصیه می‌کنم که کمتر از یک دقیقه وقت بگذارید و در این نظرسنجی یک دقیقه‌ای شرکت کنید. دوم این که مهدی جامی عزیز پیشنهاد داده که وبلاگ‌هایی که به عنوان برگزیده، در برترین‌های رسانه‌ای سال به انتخاب هفت‌سنگ انتخاب شده‌اند، وبلاگ‌های دیگری را که شایسته می‌دانند، معرفی کنند. من هم البته با کمی تأخیر و به نوبه خودم وبلاگ‌های زیر را شایسته می‌دانم و فکر می‌کنم که نوشته‌هایشان بسیار خواندنی است. از جمله وبلاگ‌هایی که دائماً می‌خوانم و البته از خواندنشان لذت می‌برم. مسلماً وبلاگ‌های دیگری هم هستند که همیشه دوست دارم بخوانم و جایشان در این فهرست خالی است. وبلاگ‌هایی که در زیر آورده‌ام البته به اندازه کافی شناخته‌شده هستند و نیازی به معرفی ندارند اما به نظرم آن قدر ارزشمند هستند که به عنوان یک خواننده از نویسندگانش سپاسگزاری کنم و خواندنشان را به دیگران هم توصیه کنم:

۱- پسر فهمیده: یک وبلاگ واقعاً مفید. نوشته‌ای در این وبلاگ نیست که آموزنده نباشد. به شخصه از تک‌تک نوشته‌هایش یاد می‌گیرم و از تفکری که در پشت هر کدامش هست، لذت می‌برم.
۲- روزانه‌های باستیل: بلند فکر کردن از ویژگی‌های روزانه‌های باستیل است. دانتون و گیوتین فکرهایشان را بلند می‌نویسند. از شیطنت‌های پس‌زمینه نوشته‌ها خوشم می‌آید و با نویسنده‌هایش احساس هم‌ذات‌پنداری می‌کنم. فقط ای کاش بیشتر بنویسند و گاهی هم کوتاه‌تر!
۳- ستاره قطبی: عاشقان سفر می‌دانند که در این وبلاگ چه خبر است. دیده‌های یک روزنامه‌نگار در قطب شمال و نوشته‌هایی که تصاویر را به درستی به تو انتقال می‌دهند. اکرم دیداری به جای تو می‌بیند و برای همین است که ستاره قطبی وبلاگ جذابی از آب در آمده است.
۴- Made in Bedroom: یک فتوبلاگ ایده‌آل با عکس‌هایی که تو را وادار به مکث می‌کند. محمد صدیقی نابغه و المپیادی سال‌های نه چندان دور فیزیک و ساکن آمریکا است که عکاسی را شدیداً دوست دارد. عکس‌هایش واقعاً معرکه هستند.
۵- ایران پاپاراتزی: وبلاگ یک روزنامه‌نگار که در عرصه سیاست مجازی کوتاه اما دقیق می‌نویسد. نگاه آرش غفوری به اطرافش بسیار منطقی و به دور از سیاست‌زدگی است. گرچه در تمام نوشته‌هایش رگه‌های تمایلات سیاسی‌اش را به وضوح می‌بینیم.
۶- شهد شیرین شکر: مدت زیادی از نوشته‌های این وبلاگ نمی‌گذرد اما هر پستش تو را با یک پدیده جالب آشنا می‌کند. یک وبلاگ به معنای تمام کلمه علمی.
۷- کیبرد آزاد: وبلاگی با تمرکز روی آزادی بیان. همین یک دلیل کافی است تا مطالب این وبلاگ را دنبال کنیم.

———————————————
برگرفته از: عصیان نیما اکبرپور که از برگزیدگان وبلاگها در نظرسنجی هفت سنگ است؛ شادی ضابط نویسنده وبلاگوار دیگر برگزیده هفت سنگ نیز وبلاگهای کمترشناخته و محبوب خود را معرفی کرده است: وبلاگهای پنهان پارینه سال 

نظرات

نظر